Yangın Su Hasarı ve
Afet Sonrası Restorasyon - Temizlik

 

Faaliyet Alanları

Restorasyon
Doğal Taş Temizliği
Hvac/Havalandırma
Uygulama Teknikleri
 
Ultrason
Peeling
Kuru Buz Sanitasyonu
Köpüklü Arındırma
 

 
 Faaliyet Alanları  >  Uygulama Teknikleri

Kuru Buz Sanitasyonu

Kuru buz ile sanitasyon, hassas yüzeylere yönelik aşındırıcı olmayan hızlı bir yöntemdir. Ürün olarak kuru buz ve özel uygulama makinesi kullanılmaktadır. Kuru buz’un ısı değeri 78,5 derecedir. Yüksek basınçlı bir kompresör yardımı ile (10 bar) kuru buz taneleri bir fıskiye tabanca yardımı ile patlama reaksiyonu yaratılarak püskürtme işlemi yapılmaktadır. Tabanca ucu uygulama yapılacak yüzeye göre değişkenlik göstermektedir. Yüksek hızda gerçekleşen püskürtme işlemi sırasında, kuru buz, gaz haline gelirken hiçbir şekilde likit hale gelmemektedir. İşlem sonrası yüzeyler, kuru ve temizdir. Bu yapılan işlem tamamen ekolojiktir. Hiçbir kimyasal ürün, su, aşındırıcı ürünler kullanılmamaktadır. Ayrıca işlem sonunda ikincil bir atık üretilmemektedir.

Kuru Buz SanitasyonuTarım ve gıda ürünlerinde, kuru buz uygulama esnasında nem içermediğinden dolayı, bakteri oluşumu engellenmekte ve deterjan kullanımına ihtiyaç duyulmamaktadır.


Ağaç ürünlerinde, ağaç türü ve emprenye derecesine göre ahşap arındırma işlemi de yapılabilmektedir. İs ve kalıntılar bu işlem sonrasında tamamen yok olur.


Kuru buz işlemi; duvar, tuğla, mermer, motor, elektrik ve elektronik her türlü malzemelere uygulanabilmektedir.